Zajímavosti

Kočky jsou přirozeným příkladem biorezonance, dělají to neustále. Všude kolem sebe vytvářejí osobitou atmosféru klidu, zmenšují množství konfliktů v rodině, při zoo-terapii se doporučují pro hyperaktivitu dětí, které se po kontaktu s kočkami zklidňují, naopak děti mlčenlivé, uzavřené do sebe, začínají být aktivnější, veselejší, lépe se zapojují do společnosti. Kočky dokáží vycítit i ty nejjemnější pocity stresu, ustaranosti, agrese nebo smutku u člověka. V takovém případě se prostě jen přijdou pomazlit, položí se na vás a začnou vrnět.
Kočka je přirozený biorezonátor .
Je těžké představit si kočku, která by nevrněla. Už od samého narození vydávají kočky tento prapodivný zvuk, jen některé častěji a některé méně často. Ale je to opravdu pouze zvláštní zvuk? Není... Kočičí vrnění není jen zvláštní písnička, kterou si rády pobroukávají, je to vibrace. Je zajímavé, že všechny kočky, bez výjimky rasy, pohlaví nebo věku, vrní o stejné frekvenci - 24 cyklů za minutu. A pokud jste si někdy zkusili dát ucho těsně k vrnící kočce, mohli jste si všimnout, že ať už posloucháte kdekoliv na kočičím těle - na bříšku, hlavičce, krku nebo zádech - vždy je vrnění slyšet se stejnou intenzitou a hlasitostí.

Již staří Egypťané uctívali kočky jako božstvo, jejich zabití se v Egyptě trestalo smrtí, v soužití s člověkem Egypťané uznávali jejich výsostné postavení

Magie kočičího předení: Jestliže trvá intensivní kočičí předení dostatečně dlouho, a uvolněně se na tuto energii soustředíme, vyrovnává levou a pravou hemisféru (pokud kočku chováte nebo vám leží na polštáři). Frekvenční vlnění kočičího předení je podobné theta vlnám, to znamená, že po určité době nastane vnitřní synchronické napojení na tyto vlny. Podobně je lidský mozek naladěn na theta vlny například v meditaci. Kočičí předení je samo o sobě léčivé a uklidňující. Rezonanční energie vyvolaná předením proniká do aury fyzického těla a harmonizuje její vyzařování. Je jen pouhá náhoda, že ve starém Egyptě byla kočka, jejíž tělo se obřadně mumifikovalo stejně jako tělo lidské, zbožně uctívána?

Egyptská bohyně Bastet: je přátelská bohyně s kočičí povahou (zobrazovaná s kočičí hlavou), jejím symbolem jsou kočkovité šelmy, někdy ji můžeme vidět v podobě lvice. Je laskavou bohyní se silnou ženskou energií, bývá nazývána ,,Měsíčním okem". Rezonátory pro Bastet jsou vůně, tanec a podmanivá hra na flétnu.

Pro zajímavost: Kosmonauti jsou na cestách vesmírem vybaveni speciálními vibračními pásky, které je uvádí do kontaktu s napodobeninou kočičího vrnění. Frekvence kočičího vrnění pomáhá kosmonautům nejen zvládat stres, na tělesné úrovni dokonce omezuje řídnutí kostí, k němuž při dlouhodobém pobytu ve vesmíru dochází.

FELINOTERAPIE - souznění s kočkou

Jedná se o rehabilitační a psychosociální terapii, kdy je pro léčení využívána energie kočky pozitivně působící na člověka. Kontakt s kočkou napomáhá k psychické úlevě, pomáhá projevovat city, usnadňuje regeneraci sil po zvýšené tělesné či psychické zátěži. Kočičí energie, (zdravé kočky domácí s klidnou a mírnou povahou), napomáhá k souznění v rodině, pomáhá prohlubovat mezilidské vztahy, pomáhá autistům, neklidným dětem, seniorům. Zmírňuje bolest, duševní utrpení, pocit osamění, stres způsobený zklamáním a rozchody. Navozuje harmonii, pocit jistoty a bezpečí.

Pouštíte svého chlupatého domácího kámoše do postele?Děláte velmi dobře. Tento zvyk Vám může přinést mnoho plusů. S kočkou se můžete těšit,jak moc chcete v denních místnostech. A v noci Vám kočka ze své energie dá víc, než si umíte představit.

V takovém případě se ptáte: čím kočka vlastně vrní?

Odkud tedy vychází ten prazvláštní zvuk, vypadá to, že kočka vrní prostě celá! Ano! Kočka jako přirozený rezonátor, propouští rezonanční vibraci celým svým tělem. Vědci se doposud pořádně neshodli na tom, kde je tedy skutečný zdroj vrnění, nicméně ať už je to cokoliv, umí s tím kočka nakládat velice dobře. Během chvilky jí začne vibrovat celé tělo stejnou měrou, takže je ve výsledku úplně jedno, odkud to pochází.

Proč ale kočky vrní? Přece je příroda neobdařila touto úchvatnou schopností jen kvůli tomu, aby pomáhala lidem. Ne - je to jejich druh komunikace a navíc to udržuje kočku zdravou. Všichni víme, že se o kočkách říká, že mají devět životů. Celých devět životů! Kočky se v letu umí perfektně otočit vždy na packy tak, aby mohly přežít i větší pády. Kočky si poradí se spoustou věcí a ta nejúžasnější schopnost je samoregenerační biorezonanční proces.

Když si tedy kočka na vás lehne a začne vrnět, vaše dýchání, krevní oběh, svaly, vše začíná postupně rezonovat souhlasně s kočičími vibracemi a začínáte se harmonizovat, uvolňujete se

Nesnažte se nutit kočku, sama si určí, kolik času je s vámi potřeba strávit. Pokud není v pořádku více členů rodiny, bude je kočka postupně obcházet, ale nejvíce času bude trávit s tím, kterému je nejhůř majitelé koček ví, o čem mluvím. Když vás bolí hlava, když jste naštvaní nebo ve stresu, z ničeho nic se objeví váš kočičí mazlíček a můžete jej stokrát poslat pryč s tím, že na ní nemáte náladu, nebo že potřebujete pracovat, ale kočka se o vás bude stejně otírat, vrnět, mazlit se s vámi a dokud se sama nerozhodne odejít, tak prostě neodejde.

 

Tam, kde byla kočka mizí (energetické) díry a narušení biologického pole. Stejně jako s člověkem to funguje i s místy. Kočky jsou schopny velice přesně určit geopatogenní zóny. Představte si to tak, že kočka se "živí" negativní energií. proto místo, kde bude trávit nejvíce času, je ve skutečnosti místo, které je pro vás nejméně vhodné, je to místo negativní energie, místo, kde byste neměli trávit mnoho času. Kočky málo kdy tráví většinu svého času tam, kde jim vy dáte pelíšek. Tráví vždy nejvíce času tam, kde se mohou nasytit negativní energií, kde je nějaký problém.

Zdroj textu (se souhlasem šéfredaktorky): časopis MEDIUM, převzato ze stránek Psychologie chaosu

 

Magické vlastnosti kočky

Kočky přinášejí do rodiny a do domů hodně pozitiv

ího, včetně energie a dobré nálady. A to nejen proto, že jsou milé, huňaté a mazlivé, ale i pro jejich zvláštní vlastnosti, které pramení z jejich povahy či duševní výbavy. Nikdo Vás nemůže přesvědčit, že pejsek je lepší mazlík než kočka, ale ani naopak. Pokud si však chcete brát zvíře do postele, pak si dobře promyslete, zda to bude pes nebo kočka.


Měli byste vědět

Kočka snižuje stres, uklidňuje nervy a odebírá negativní energii z člověka na sebe. Snižuje úzkost a obavy a na negativní emoce, či smutek reaguje u člověka velmi citlivě. Pomáhá procházet všemi zlými zážitky, včetně hněvu.

Majitelé koček mají lepší osobní život. Až 70 % mužů důvěřuje ženám, které vlastní kočky bezvýhradněji, než těm, které je nemají.

Komunikace s tak složitým zvířetem činí z jejich majitelů takříkajíc moudřejší lidí. Kočky vyžadují porozumění a dosáhnout ho je někdy pořádně náročné. Zvýšená emoční inteligence, kterou nabudete během života s kočkou, Vám pomůže zejména ve zlepšení komunikace a kontaktu s ostatními lidmi.

Říká se, že lidé chovající kočku, nemusí chodit tak často k lékaři. Léčivé schopnosti koček jsou známy již celé věky. K dispozici je dokonce i obor zvaný felinoterapie, která zkoumá účinky koček na lidský organismus.představit."Kočkaři" mají ve svém domácím miláčkovi vynikajícího přítele. Vědci z Británie v nejnovějším výzkumu zjistili, že přítomnost kočky v domácnosti s jedním členem je srovnatelná jako v partnerském svazku. Výsledkem výzkumu bylo, že kočky dokáží láskou a něhou nahradit člověka.

Kočky umí vycítit, kdo je slušný člověk. Nebudou věřit komukoliv. Jejich důvěru si musíte získat.

Kočka přivede Váš spánek k normálu. Dlouhodobě se kolem tohoto tvrzení vedly různé výzkumy, které nakonec dokázaly, že kočka má na odpočinek neuvěřitelný vliv. Po noci budete uvolnění a budete se cítit jako znovuzrození. Kočka vytáhne všechny negativní zážitky a emoce, a tak se nebudete probouzet vystresovaní a v napětí z dalšího dne.

Mnoho malých dětí má sklon k alergiím, které však přicházejí až ve vyšším věku. Doba je s sebou přináší a neumíme proti nim nijak bojovat. Pokud však chcete posílit imunitu svého dítěte, kupte mu kočku.

Je známo množství případů, kdy kočka zachránila člověku život. Vycítila totiž únik plynu, začátek požáru či jiné jevy, které člověk spatří až po určitém čase. Zvýšeným hlukem tak kočka upozornila své pány na nebezpečí.

V minulosti se kočky těšily oblibě, protože vyháněly z domů hlodavce. Dnes už tolik hlodavců v domech a bytech nemáme, ale přítomnost kočky pomůže vyhnat například i nepříjemný hmyz.